Hakkında

Merhaba, ben @atismeles.

Ülkemizin güzide üniversitelerinden birinden maliye (kamu finansı) diploması aldım ve halihazırda finans sektöründe çalışıyorum. Üniversite yıllarında tanıştığım finans, hayatımın merkezine yerleşti ve o gün bu gündür birlikteliğimiz bozulmadı.

Burada uzun yıllardır edindiğim bilgi ve tecrübelerimi okuyucularımla paylaşıyorum. Her ne kadar kamu finansı ile ilgili eğitim alsam da -kendim de bir birey olarak- kişisel finansla ilgileniyor ve finans arkaplanına sahip olmanın avantajı ile derinlemesine araştırmalar yapabiliyorum. Bu araştırmalar neticesinde öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Spor yapmayı severim. Kol saatlerine ayrı bir ilgim var (itiraf ediyorum: saat hastasıyım). Hobi olarak piyano çalıyorum.

Giriş faslını bitirdiysek şimdi gerçek kısma geçelim: ben aslında kimim?

Prensiplerim

Özgürlük

Özgür olmak bence bir insanın hayatta hedefleyeceği ilk şey olmalı. Hepimiz özgür gibi gözüksek de aslında sistem gereği tam olarak özgür değiliz. Her gün sevmediği bir işe giden veya sevmediği bir işi yapan biri özgür olamaz!

Ben sevdiği işi yapan şanslı azınlıktanım. Çoğu kişinin böyle olmadığını biliyorum. Onlara tavsiyem özgürlük hakkında düşünmeleri.

Doğruluk

Hayatta en önem verdiğim şeylerden biri de doğruluktur. Herhangi biri, herhangi bir bilgi, herhangi bir mecra doğru değilse ondan uzaklaşırım.

Çevrimiçi paylaşımlarım da genel kabul görmüş, bilimsel doğrulardan oluşuyor. Bilmeden yanıltıcı olduğum yerler olursa çekinmeden uyarın. Düzelteceğimden emin olabilirsiniz.

Anonimlik

Anonim olmayı seviyorum. Kendimi daha özgür hissediyor ve bunu yazılarıma yansıtabiliyorum. Ayrıca gelişen dünyada anonimliğin daha önemli hale geleceğini düşünüyorum. Aldığınız bilgi doğru ve işinize yarayacaksa kimin yazdığının ne önemi var?!