Başlangıç

Merhaba, ben @atismeles.

Maliye (kamu finansı) lisansına sahibim ve finans sektöründe çalışıyorum. Üniversite yıllarımda tanıştığın finans, hayatımın merkezinde yer alıyor. Benim hakkımda daha ayrıntılı bilgi için hakkında sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Burada Ne Yapıyorum?

Burada kişisel finans hakkında yazıyorum. Amacım, öncelikle kendi finansal okuryazarlık seviyemi artırabilmek ve finans hakkında bildiklerimi ve öğrendiklerimi burada organize etmek. Daha sonra ise okuyucularımın finansal okuryazarlık ve finansal özgürlük hakkında fikir sahibi olmasını sağlamak.

Bunun için finans hakkında bildiklerimi ve yeni öğrendiğim şeyleri bloğumda paylaşıyorum. Finansal analizlerime ve piyasalar hakkındaki görüşlerime de yer veriyorum. Ayrıca ana konuyla bağlantılı olarak kitap önerileri vb. yan konularda içerikler sunmaya çalışıyorum.

Sadece finans değil kişisel gelişim hakkında da yazmayı planlıyorum; çünkü finans değil herhangi bir alanda başarılı olmak istiyorsak kişisel gelişimimize önem vermemiz gerekiyor.

Tüm paylaşımlarımı en ince ayrıntısına kadar organize bir şekilde sunacağım için hepimizin başarısına katkıda bulunacağını düşünüyorum.

Ayrıca burada yazdıklarımı özet şeklinde sosyal medya hesaplarımda da paylaşıyorum. Aşağıdaki hesaplardan beni takip edebilirsiniz:

Burada Neler Var?

Daha iyi yararlanabilmeniz için siteden ana hatlarıyla bahsetmek istiyorum.

Başlangıç

Şu an okumakta olduğunuz başlangıç sayfası, siteye ilk geldiğinizde genel olarak burada neler var ve bunlardan en iyi şekilde nasıl yararlanırsınız, bunun hakkında fikir vermeyi amaçlıyor.

Blog

Blogda tüm yazılarımı kategoriler ve etiketler şeklinde organize olmuş şekilde bulabilirsiniz.

Ana kategoriler aşağıdaki gibidir:

  • Kişisel Finans: kişisel finans ile ilgili eğitim amaçlı yazılarım, ayrıntılı alt kategoriler ile burada yer alacak.
  • Analizler: bu bölümde finansal analizlerime yer veriyorum.
  • Araçlar: finansal işlemlerinizde kullanabileceğiniz araçlar ile ilgili yazılarımı yazdığım kategori.
  • Diğer: burada yukarıdakilerle bağlantılı ama onların dışında kalan konularda yazdıklarıma yer vereceğim.

Kategorilerden bağımsız olarak yazılarımı ayrıca etiketler ile etiketleyeceğim.

Portföy

Portföy sayfasında kendi kişisel portföyüme yer veriyorum. Burada kişisel portföyümün ayrıntılarını görebilirsiniz. Bunu yapmaktaki amacım bir güven ortamı sağlamak. Bloğumdaki yazılarımla portföyüm arasında tutarsızlık olmadığını göreceksiniz.

Diğer

Diğer bölümünde yine sitenin ana konusuyla alakalı olmakla birlikte, yukarıdaki alanların dışında kalan ve şeylere yer vereceğim.

Nereden Başlamalıyım?

Öncelikle bu sayfayı ziyaret ederek iyi bir başlangıç yaptınız bile!

Yazılarımı paylaşırken hiyerarşik şekilde okunmasını sağlamak için ek sayfalar düzenleyeceğim. Böylece hiç bir bilgisi olmayan biri bile blogda kaybolmayacak, gelişimine uygun yazılara erişebilecek. Bunun ayrıntılarına daha sonra burada yer vereceğim.

Özet ve Sonuç

Özetlemem gerekirse kişisel gelişiminiz ile birlikte finansal okuryazarlık seviyenizi artırmak ve finansal özgürlüğe ulaşmak istiyorsanız sitemden yararlanabilirsiniz. Bunun için yukarılarda belirttiğim gibi farklı formatlarda paylaşımlarda bulunuyorum.

Sizin de önerileriniz varsa bana iletişim sayfasından ulaşın. Değerlendireceğimden emin olabilirsiniz.